Élelmiszerbiztonság

Élelmiszerbiztonság, minőségbiztosítás és a RÖVID ELLÁTÁSI LÁNC fontossága

Az élelmiszerek előállítását nagyon komoly előírásrendszer szövi át annak érdekében, hogy az élelmiszer ne károsítsa az azt elfogyasztó embert.

Jogszabályok szabályozzák az élelmiszer előállítás minden folyamatát, a termeléstől a feldolgozáson keresztül a tárolásig, értékesítésig.

Erre azért van égetően szükség, hogy probléma esetén vissza lehessen követni az élelmiszerek útját, felkutatva a probléma okozóját.
Ez az út azonban sok esetben nagyon hosszú. Egy egyszerű példán szemléltetve: a Kínából származó fokhagyma útját (ami nem is egy feldolgozott termék), az általunk termelt, és Önöknek ajánlott sütőtök útjával.

A milliárdos lakosságú Kínában valaki, valahol megtermeli a fokhagymát, kereskedőkhöz kerül, csomagolják, szállítják, behajózzák. Európában kitárolják, szétterítik, kiszerelik, csomagolják. Ezt követően megjelenik az üzletláncokban, nagybani piacon. A nagybani piacról a kiskereskedők megvásárolják, és a boltjukban kínálják.

Ezzel szemben az általunk ajánlott és tisztítva értékesített sütőtök útja: környezetünkben élő, velünk személyes kapcsolatban lévő termelők termelik, pontosan beazonosított területen. Nyírparasznyán, a 900 fős szabolcsi faluban erre a célra épült zöldségfeldolgozó üzemben minden előírást betartva történik a sütőtök tisztítása, szeletelése, csomagolása és postázása.

Betartunk minden higiéniás szabályt, ami a személyi higiénián kívül magában foglalja kis üzemünk takarítási előírásait, valamint az alkalmazott eszközök tisztítását és karbantartását.

A fenti példa azt is mutatja, hogy mit jelent a sokat hangsúlyozott RÖVID ELLÁTÁSI LÁNC.

Úgy gondoljuk, ennél rövidebb ellátási láncot nehéz kitalálni.